Bydlení v Praze

Život v našem hlavním městě nabízí spoustu výhod. Praha je nejkrásnější Evropské město, s řadou historických památek, ale i moderní architekturou. Ročně Prahu navštíví několik milionů turistů. Pokud milujete noční život, je centrum Prahy pro vás to pravé.

Pokud jste aktivní pracující jedinec a rodinu zatím neplánujete, žijete pouze svou prací, je pro vás jasná volba bydlení v centru města. Než se pustíte do investice, zvažte všechna pro a proti. Pokud chcete bydlet v klidném prostředí a přesto ve městě je ideálním řešením okraj Prahy se snadnou dostupností do centra.

Praha 10
Pěknou a klidnou lokalitou pro rodiny s dětmi je Praha 10. Najdete zde spoustu nových krásných bytů a domů, ale i bytů po rekonstrukci. Funguje zde dokonale občanská vybavenost – školy, školky, MHD, zdravotnická střediska. Všude je spoustu zeleně, o čemž svědčí získané ocenění z r. 2012 Město stromů. Pokud chcete trávit čas v přírodě a zároveň mít blízko do centra, je pro vás Praha 10 ideální volbou.

Praha 8
Je další lokalitou ideální pro klidné bydlení. V Praze 8 najdete 10 chráněných území. Tato lokalita nabízí krásnou krajinu, ideální pro rodiny s dětmi. Do centra se dostanete autobusem, metrem B. Najdete zde bezpočet cenově dostupných nemovitostí k prodeji i pronájmu.

Pro život je tady fungující zdravotnické středisko, obchůdky, škola, školka, MHD. Můžete navštívit divadlo Pod Palmovkou, neomezený počet restaurací, Thomayerovy sady a mnoho dalšího. Praha 8 nabízí několik nových cenově dostupných bytových komplexů nedaleko Ďáblického háje a přírodních parků. Pokud jste aktivní pracující jedinec a rodinu zatím neplánujete, žijete pouze svou prací, je pro vás jasná volba bydlení v centru města.

Praha 9
Další z možností, kde si vyhlédnout bydlení je Praha 9. Lokalita nabízí nespočet kulturních akcí, sportovních aktivit, ale i příjemné relaxační centra. Můžete si vybrat z několika nových novostaveb Krásné Počernice nebo Harfa Park.

Najdete zde školy, školky, dopravu zajistí metro, tramvaje i autobusy či vlak z nově zrekonstruovaného nádraží v Libni. Dále tady najdete poštu, zdravotnické středisko, ale také bary, restaurace, solárium, dětská hřiště. Dominantou je O2 aréna – sportovní hala.

Relaxaci vám nabízí říčka Rokytka a 3,5 km dlouhá dráha pro bruslaře a cyklisty. Ať se rozhodnete pro kteroukoliv lokalitu, kde se chcete usadit, je třeba si také vybrat vhodnou velikost domu či bytu. Samostatná osoba si nejspíš nevybere byt 5+1 a velká rodina se jistě nechce mačkat ve dvou pokojovém bytě menších rozměrů. Nutné je také zvážit vaše finanční možnosti. Pokud si chcete byt pouze pronajmout, najdete v této lokalitě byty od 5000. Pokud chcete byt či dům koupit, obraťte se www.bytyprodejpraha.cz, kde vám pomůžou s výběrem nemovitosti i vyřízením hypotéky.

Tags: