Dobrá příprava je základem stěhování

levné stěhování Praha

Jestliže nás čeká v nejbližší době stěhování, máme před sebou nelehký úkol. Je třeba obstarat spoustu záležitostí, které s sebou stěhování přináší. Musíme nejen odhlásit elektřinu, plyn a třeba i děti ve školní jídelně, ale je třeba se také postarat o plynulý chod celé akce. Dobře zorganizované stěhování může být klíčovým bodem pro celou akci. ..bez stresu a zbytečných problémů.

Čím začínáme

Pokud známe přesný termín stěhování, můžeme začít po večerech balit. Vyhneme se tak v závěru zbytečným nepříjemnostem, že jsme něco nestihli, ale především budeme mít čas na takový menší generální úklid. Většinou v takové situaci nacházíme dávno zapomenuté věci, které leželi na dně skříně nebo v koutu sklepních prostor. Můžeme tak sice trochu zavzpomínat a tak špetka nostalgie se nám může vetřít pod kůži. K tomu všemu budeme potřebovat obalový materiál. Balení celkově se zdá být poněkud jednoduché, ale v určitých případech to může být někdy pořádně tvrdý oříšek. Jako osvědčené a velmi žádané jsou pro balení především banánové bedny, které seženeme v každém supermarketu. Hlavně nesmíme zapomenout si vše dobře a zodpovědně popsat. V novém bytě se nám pak nemůže stát, že nic nemůže najít a v tom zmatku a hledání nás najednou přepadne stres, kterému jsme se doposud vyhýbali.

Zapojit členy rodiny nebo zavolat stěhováky?

Odpověď na tuto otázku bychom si měli položit hned na začátku. Stěhování svépomocí bylo v minulých letech celkem běžnou záležitostí a stěhovací firmy ještě nebyly na trhu tolik známé. Dnes si můžeme vybrat. Pokud si myslíme, že vše zvládneme sami, můžeme začít. Nejlépe tím, že si seženeme správně veliké auto, pár silných paží a můžeme začít stěhovat. Je třeba dodat, že nás to bude stát trochu úsilí a námahy, protože stěhovat ze třetího patra bez výtahu do druhého není zrovna sranda. Ve finále můžeme také zjistit, že se nám ta velká starožitná skříň nevleze v novém domě přes vchodové dveře a co teď? Takové situace se stávají, ale vždy se najde vhodné řešení. Výhodou stěhování svépomocí je, nás to všechno bude stát možná basu piv nebo pozvání na dokonalou grilovací párty.

Profesionální stěhovací agentury mají rovněž napilno

Máme ale také možnost přestěhovat se za pomocí stěhovacích firem, které mají ve svém portfoliu služeb zahrnuto prakticky vše, co by se nám mohlo hodit. Nejenže nám všechen majetek naloží a vyloží na správném místě, ale pokud bude třeba vynesou jej také do patra, v případě, že bude potřeba nábytek demontovat z jakéhokoliv důvodu, tak jej rozmontují a následně opět smontují a jiné služby. Musíme se ale také v těchto případech informovat o tom, zda jsou tyto služby zahrnuty v celkové ceně. Může se totiž stát, že nám neseriozní firmy sice naloží nábytek a odvezou na místo určení, ale do patra již nikdo nosit nebude, jelikož tuto službu nemáme zahrnutou ve smlouvě.

Pojištění proti poškození nebo ztrátě

Většina stěhovacích firem je také náležitě pojištěna pro případ, že by nastala situace, kdy by došlo ke ztrátě nebo poškození našeho majetku při přepravě. Jistě to není úmysl a tak bychom i v případě, že vlastníme cennou sbírku měli na to pracovníky firmy připravit. A teď vzniká otázka, dá se na takové firmy spolehnout? Určitě si můžeme zjistit reference a pověst společnosti. Rozhoduje i doporučení, styl a také jednání pracovníků společnosti. Slušné jednání je základní znak profesionála.

Tags: