Dodávky a jejich možnost využití

půjčovna dodávek Otrokovice

půjčovna dodávek Otrokovice

V současné době se stále více setkáváme s případy, kdy si pronajímáme vozidla za jakýmkoliv účelem. Pronájem dodávky není žádnou výjimkou, ba naopak. Užitkové vozy jsou potřeba skoro v každém oboru a pro podnikání jsou téměř nutností. Mnozí z nás jsou ale k takovým skutečnostem, jako je pronájem vozidel trochu skeptičtí. Proto bychom zde mohli uvést několik rad a tipů, jak tyto negativa vyvrátit.

Výhody pronájmu

Pronájem dodávek, ale i jiných vozidel přináší nejednu výhodu. Především se nemusíme starat o pravidelný servis vozu, přezouvání pneumatik z letních na zimní a obráceně, není třeba se starat o pojištění vozu, dálniční známky a podobně. Naše povinnost je jen doplňování pohonných hmot neboť na vodu auto bohužel nejezdí. V porovnání například s přívěsným vozíkem je užitková dodávka pro převoz jakéhokoli nákladu mnohem výhodnější a to už proto, že je daleko větší a prostornější, ale máme vše pod střechou, takže se nemusíme obávat nepříznivého počasí.

Je zde také možnost krátkodobého nebo dlouhodobého pronájmu, což v praxi znamená, že si dodávku můžeme zapůjčit na jeden den, ale i na půl roku nebo na dobu 60 měsíců, což odpovídá tzv.operativnímu leasingu. Tento způsob pronájmu se většinou vyplatí začínajícím živnostníkům, kteří ještě nedisponují svým vlastním vozem.

Co to je operativní leasing

Operativní leasing vlastně laicky znamená, že upřednostníme pronájem před přímým nákupem automobilu a za každé vozidlo budeme platit každý měsíc pevně stanovenou částku. Mnozí si ale myslí, že se takový obchod nevyplatí a to z hlediska finančních nákladů. Ve skutečnosti vychází výpočet nákladů na operativní leasing a na přímý nákup téměř stejně. S jedním velkým rozdílem, ušetří nám všechny starosti.

Krátkodobý pronájem vozidel je vhodný zejména tehdy, když potřebujeme převést materiál na chalupu, pokud máme v plánu stěhování a naše staré auto nám vypovědělo službu a podobně. Tento krátkodobý pronájem můžeme sjednat třeba na jeden den, týden nebo měsíc.

Co vše potřebujeme k pronájmu

Běžný postup při půjčení dodávky je takový, že musíme vlastnit platné řidičské oprávnění, bez kterého bychom neměli šanci si jakýkoliv vůz zapůjčit. Dalším dokladem je občanský průkaz a některé půjčovny požadují i určitou věkovou hranici řidiče, většinou je to 23 let a 2 roky praxe v řízení motorového vozidla. Také bychom měli počítat s vratnou zálohou.

Jak vybrat správnou a spolehlivou autopůjčovnu

Na trhu služeb v současné době najdeme mnoho autopůjčoven, které nabízejí své profesionální služby. Konkurence je v tomto směru veliká a všichni se snaží o co největší zisk. je třeba se mít na pozoru a nekývnout na první nabídku autopůjčovny, která nabízí zaručeně nejnižší ceny. Tady jde ale ve většině případů o nižší kvalitu poskytovaných služeb. Také bychom si měli vůz dobře prohlédnout, než podepíšeme smlouvu o pronájmu. I ta zdánlivě malá prasklinka na předním skle nám může ve finále způsobit nemalé potíže.

Tags: