Domácí sauna a její vytápění

OBRÁZKU: FINSKÁ SAUNA SAUNAPROJECT.CZ

Mnozí z nás si rádi dopřejí skvělou horkou lázeň nebo relaxaci v podobě finské sauny, která je v posledních letech velmi oblíbeným místem pro odpočinek. Mnozí také uvažují o tom, že si takovou saunu pořídí doma. Trh dnes nabízí několik možností, které se věnují přímo domácím saunám. Pokud se rozhodneme pro stavbu domácí sauny, musíme si předem určit kritéria, které by sauna měla splňovat.

Sauna je vlastně taková místnost plná zdraví, která nabízí prvotřídní odpočinek a jeden z nejlepších způsobů relaxace. Láska lidí odpočinku a saunování se proto nemění. Co se mění jsou ovšem naše požadavky na vybavení sauny, která se stává součástí každého domácího wellness.
Správná instalace a výběr saunových kamen je na první pohled jednoduchá záležitost. Ovšem po zjištění nějaké chyby ve výpočtech, projektu a rozhodování se sauna změní v neúnosný test, který nejen přinese nepohodlí majitelům, ale může také poškodit zdraví.

Saunová kamna

Ve věku moderních technologií a inovací našli výrobci saunových kamen alternativu k obvyklým kamnům na dřevo. Kamna jsou bezesporu nejdůležitější věcí na stavbě sauny. Bez nich to zkrátka není sauna. Pro správnou volbu kamen je velmi důležité vzít v úvahu některé jejich charakteristické rysy a řadu určitých kritérií, díky kterým bude relaxace v sauně příjemná a pohodlná. Při výběru saunových kamen se také vyplatí zvážit dostatečnou úroveň tepelné energie. Je třeba brát v úvahu všechny faktory: čistě technické i faktory související s jednoduchostí použití. Všechno je důležité, od materiálu stěn sauny až po způsob použití a počet lidí, kteří ji navštíví.

Druhy saunových kamen

Elektrické – snadná instalace a použití, nepotřebují palivové dříví, rychle zahřívají místnost. Lze je kdykoli zapnout a vypnout, možnost dálkového ovládání. Skvělá volba pro vždy spěchající obyvatele velkoměsta. Ale pozor, spotřebujeme hodně elektřiny.
Dřevo – jsou považovány za nejlepší možnost. Tady máme na výběr kamna kovová a cihlová, vytápěná dřevem. Jak si vybrat saunová kamna na dřevo? Zde stojí za pozornost věnovat se všem výše uvedeným parametrům tedy druh ohřívače, princip činnosti a materiál, ze kterého je vyroben, velikost místností atd.

Blahodárné činky sauny

Jestliže snad váháme nad tím, zda si takovou saunu pořídit, můžeme si sdělit několik faktorů, které nám rozhodování usnadní. jde především o to, že pravidelnou návštěvou sauny se naše tělo více obrní a zvýší se tak jeho obranyschopnost a imunita. Ovšem mezi další pozitiva sauny patří i to, že se z těla vyplavují škodlivé látky a to díky vydatnému pocení. Uvolňují se svaly,cévy a pozitivum to znamená i pro naši mysl i mozek. Sauna je vhodná pro jedince, kteří mají problémy s dýchacími cestami, revmatismem a lehčí formou kožního onemocnění. Nesmíme také zapomínat na sportovce, kdy se právě díky uvolnění svalů sportovci cítí lépe a odpočatě.

Sauna na míru

Můžeme si ale také pořídit domácí saunu na míru, takže budeme mít prakticky originál, kde využijeme každý centimetr místa. Můžeme ale také požádat profesionály o radu, jaký druh materiálu zvolit, jaké doplňky budou nejvhodnější a jak k tomu vybudovat sprchu nebo rovnou hydromasážní box. Firmy mají nejen odborné zkušenosti, ale také dobře ví, jak svou práci dělat dobře.

Tags: