Dražba nemovitostí je cesta k levnému bydlení

01-d-n

Úrokové sazby hypotečních úvěrů jsou na historickém minimu a ceny nemovitostí jsou přijatelné. Nicméně spousta zájemců o bydlení zapomíná, že se dá rodinný dům pořídit i jiným způsobem než přes realitního makléře. Alternativním řešením je dražba nemovitostí, která má své klady a zápory. Pakliže budete obezřetní, můžete koupit obydlí za dvě třetiny tržní ceny.

Nedobrovolné dražby převažují nad těmi dobrovolnými. V praxi to znamená, že se do dražby dostávají běžné rodinné domy, byty a rekreační chaty zabavené v rámci exekučního řízení. Kdežto mezi účastníky dobrovolné dražby patří likvidátoři, konkurzní správci a vlastníci komerčních budov.

Portál nemovitostí

Přehledný webový portál www.drazba-nemovitosti.com se specializuje na dražbu rozmanitých objektů a budov. Vybrat si můžete nemovitost z dražby bytů, rodinných domů, pozemků, rekreačních objektů, komerčních objektů a ostatních objektů.

Jak dražba probíhá?

Jakmile narazíte na vyhovující nemovitost, můžete se pustit do její dražby. Princip dražby je naprosto jednoduchý, přičemž zahrnuje několik základních kroků. Musíme podotknout, že dražbou nic neriskujete, ba naopak můžete získat.

Existují dva typy dražeb – dražba s přímou účastní a elektronická dražba. U první varianty je žádoucí vaše přítomnost na Exekutorském úřadu v Ostravě. Druhá možnost je komfortnější, neboť elektronické aukce probíhají v pohodlí vašeho domova. U každé nemovitosti je přístupná dražební vyhláška, ve které je uvedeno, o jaký druh dražby se jedná.

Abyste se mohli zúčastnit jakékoliv dražby, musíte nejprve uhradit dražební jistotu před každou dražbou. Výše je uvedena opět v dražební vyhlášce, kterou vydává soudní exekutor. Pokud však žádnou nemovitost nevydražíte, jistota vám bude okamžitě vyplacena zpět.

Tags: