Jak na úspěšné vymáhání pohledávek?


Dobré účty dělají dobré přátele. Škoda, že se známým moudrem neřídí každý – svět by byl zase o něco lepším místem k životu. A jak jste na tom s pohledávkami vy? Půjčili jste „dobrému“ známému nemalý obnos a dotyčný se nemá k uhrazení dluhu? Marně čekáte na to, až klienti proplatí faktury a už vás nebaví poslouchat neustálé výmluvy a sliby? V tom případě vás bude zajímat online služba ePohledávky.cz, která jako jediný nabízí vymáhání pohledávek online. Nechcete-li zbytečně ztrácet čas a nervy vymáháním svépomocí, obraťte se na odborníky – ti zajistí, abyste se ke svým penězům dostali v co nejkratším čase.

Nejhorší jsou takzvaní notoričtí dlužníci. Tito otrlí jedinci pokaždé vysypou z kapsy celou řadu důvodů, které jim brání v uhrazení dlužné částky. To vás ale nemusí zajímat, protože i vy máte své závazky, kterým musíte dostát. V praxi má spolupráce se službou ePohledávky.cz následovně:

V prvé řadě dojde k odbornému posouzení případu. Doložíte veškeré dokumenty a bude-li nárok shledán jako způsobilý, začne proces vymáhání. Budete se moct rozhodnout mezi dvěma způsoby vymáhání – necháte se zastupovat, nebo pohledávku nabídnete k odprodeji. Obojí má své specifické výhody.

Rozhodnete-li se pro zastupování advokátní kanceláří, smiřte se s určitou čekací lhůtou. Navíc budete muset uhradit soudní poplatek, který bude (v případě úspěchu) součástí náhrady nákladů řízení. Jde tedy jen o dočasný náklad. Po vydání platebního rozkazu dlužník částku uhradí, případně dojde k exekuci nebo nařízenému jednání (dlužník podá odpor proti EPR). Rozhodnutí soudu nakonec skončí exekučním titulem.

Výše uvedenému procesu můžete uniknout tak, že pohledávku odprodáte. Ve finále sice nedostanete celou dlužnou částku, zato však dostanete peníze okamžitě. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení, připomínáme, že vše proběhne online.

Tags: