Kvalitní bazénová plachta pro náš zahradní bazén

plachty na bazén kvalitniplachty.cz

Bazén představuje v současné době velmi žádanou součást našeho bydlení. Máme výborné osvěžení pro sebe a své blízké v horkých letních dnech a děti si užívají radovánky. Je ale také velmi žádoucí, abychom se o zahradní bazén dobře starali, protože není nic horšího, než zjištění, že je bazén plný nečistot nebo nevzhledných zelených řas.

Výhody krycích plachet

Tyto bazénové plachty jsou velmi vhodné pro dokonalý komfort, který splňuje požadavky na bezpečnost, hospodárnost a estetiku. Pokrytí bazénu je velmi důležitý postup, který pomůže udržet bazén čistý, teplý a bezpečný a také ušetřit peníze za jeho provoz. Samozřejmě, že si můžeme pořídit pevné zakrytování našeho bazénu, ale v tomhle směru se jedná o daleko dražší variantu. Bazénové plachty představují nejen spolehlivou ochranu před nečistotami, hmyzem, ale jde v podstatě o levnou záležitost zakrytování bazénu, která přitom splňuje všechny podmínky pro svou ochranu. nemusíme tak každý den čistit bazén pomocí sítka.

Ovšem můžeme zdůraznit i další výhody bazénových plachet, mezi které patří rovněž velmi příznivá cena. Ta je v porovnání s pevným zakrytováním bazénu v podobě například zastřešení z polykarbonátu daleko přijatelnější pro všechny investory. K těmto plachtám je možné také zakoupit i doplňující komponenty, které jsou v mnoha případech nezbytnou součástí balení, ale lze je zakoupit i samostatně. Jde zejména o kotvící kolíky pro správné a pevné uchycení, napínací gumy, různě veliká odtoková sítka a podobně.

Jaké další výhody bychom mohli zviditelnit

Mimo výše zmiňovaná pozitiva, jsou další výhodou některé možnosti jednoduché manipulace, jako například pořízení kvalitního navijáku na plachtu a to na ruční pohon nebo na elektřinu. usnadní nám to spoustu práce a času. je také třeba zmínit i fakt, že pokud máme bazén v atypickém tvaru, nemusíme se bát, že takovou krycí plachtu neseženeme. Dnes totiž již nemusí být bazén ve tvaru klasického oválu či obdélníku. Bazény tvoří také součást našeho života a tak se snažíme tak trochu vybočovat z davu a upozornit na originalitu a netradičnost. Tvar bazénu je právě jednou z nich.

Plachta nejen pro zachování čisté vody

Díky plachtám na bazén můžeme také ušetřit bazénovou chemii. Odpařování vody z povrchu bazénu je hlavní příčinou tepelných ztrát. Rychlost odpařování závisí na několika faktorech: teplota vody v bazénu, povrchová plocha odpařování, teplota a vlhkost vzduchu. Tyto nákladové faktory můžeme vyřešit právě spolehlivým krytím bazénu v podobě bazénové plachty.

Solární plachty

Tento druh plachet patří rovněž do skupiny krycích plachet na bazén, jen s tím rozdílem, že je možné díky jejímu speciálnímu složení vodu v bazénu o několik stupňů zvýšit, což je jistě příjemné zjištění. Máme tak ohřev vody prakticky zadarmo a to díky slunečním paprskům.

Zimní plachty

Oproti solárním plachtám jsou zimní plachty zhotoveny tak, aby spolehlivě odolaly mrazu a sněhu. Bazén tak díky těmto plachtám můžeme spolehlivě zakrytovat i přes zimní chladné počasí. Životnost všech takových plachet se odhaduje až na 10 let.

Tags: