Praha 3 odmítá projekt společnosti Discovery Group na Žižkově

 
[AdSense-A]

 
Je tomu již několik měsíců, kdy od září loňského roku bojuje městská část Prahy 3 společně s řadou občanských sdružení s Magistrátem hlavního města v souvislosti s výstavbou projektu společnosti Discovery Group na Nákladovém nádraží Žižkov.
 
[AdSense-A]
 
Už jednou při vydání rozhodnutí o umístění stavby developera Discovery Group na Žižkově, jež proběhlo 15. 11. 2013, bylo Praze 3 odvolání zamítnuto. Nyní městská část využívá svého dalšího práva na žalobu, která by měla přijít do šedesáti dnů, respektive do 25. 1. 2014.
 
[AdSense-A]
 

Žaloba za multifunkční centrum společnosti Discovery Group

Právě Nákladové nádraží Žižkov by se mělo stát místem výstavby nového obřího multifukčního centra společnosti Discovery Group, které se bude skládat jak z obchodního centra, tak dalších administrativních a bytových objektů, které by měly v severní lokalitě zabírat až 140.000 metrů čtverečních. Předpokládané investice se pohybují na hranici 6,75 miliard korun.

 
Strůjcem výstavby má být společnost Discovery Group, která je však osočována kvůli přetížení zdejšího působiště, jak z pohledu dopravního, tak ekologického. V místě se totiž nachází třicet druhů chráněných živočichů a rostlin, což se nelíbí především biologům a tamní Straně zelených.
 
Lokalita žižkovského nádraží je poměrně vyhledávaná, svědčí o tom i další chystaná výstavba, která by měla proběhnout pod záštitou společnosti Žižkov Station Development.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>