Prodeje novostaveb v Praze porostou

Přemýšlíte o koupi bytu? Pak je tou pravou volbou byt v novostavbě. Na rozdíl od starého bytu máte možnost podílet se na jeho konečné podobě a jako bonus ušetříte na energiích, protože při výstavbě takových domů byly použity současné materiály a technologie. S bytem navíc získáte komplexně řešenou infrastrukturu v místě bydlení.

01-bytyprahaprodej

Vzestup poptávky v Praze

Vhodnou lokalitou k bydlení je Praha a její okolí. Prodej bytů v tomto městě za posledních pět let stoupl a prodeje novostaveb porostou i v roce 2015, kdy se předpokládá vzestup poptávky až o šest procent. V roce 2016 dojde ke čtyř procentnímu nárůstu. Oproti tomu v jiných městech České republiky se očekává pouze dvou procentní vzestup. Výjimkou je Brno, kde se předpokládá podobný nárůst jako v Praze.

Příznivá situace pro developerskou činnost

Za oživení trhu s byty může stabilní ekonomický vývoj a nízké úrokové sazby. Jelikož nabídka a poptávka po bytech v Praze poroste, nadpoloviční většina developerů plánuje pro rok 2015 růst cen bytů. Pokles cen nepředpokládá žádná developerská společnost. Cena stoupne zejména u bytů v nižší cenové kategorii, a to kvůli vlivu nárůstu cen stavebních prací. Příznivá situace s sebou ale nese i rizika, a to zahlcení hlavního města velkým počtem nových novostaveb, které v konečné fázi nenajdou svého kupce.

Projekty developerských společností

Developerské projekty do budoucna počítají s poptávkou po vyšší kvalitě, proto se v nich developeři zaměřují na zlepšení dispozičního řešení bytů a občanské vybavenosti v okolí. V projektech bude zahrnuta menší energetická náročnost bytů v novostavbách, lepší akustické řešení a zdravější vnitřní prostředí. Co je zajímavé – zájemci o byt jej zakoupí za srovnatelných finančních podmínek jako stávající byty.

Developerské projekty si můžete prohlédnout z pohodlí domova a možná tak objevit a získat svůj nový domov. Každý developerský projekt obsahuje nabídky domů a bytů s uvedením velikosti, rozměrů, podlaží a cenové relace.

Tags: