Staré obrazy jako nové? Restaurátoři umí zázraky

Poničené starožitné rámy, odrané čalounění a rozpadající se vyřezávaný nábytek. Zub času se po nějaké době zahryzne do každého uměleckého díla i každého řesmeslnickouměleckého výrobku. Ale je škoda ho vyhodit. Nechte ho raději zrestaurovat!

head bg atelier.jpg  2183×571

Kdo najde takový skvost na půdě, za běžných okolností by zaplesal. Jenže pokud je prolezlý červotoči a zabydlely se v něm myši, rám nádherného originálního obrazu se rozpadá a jeho barva už dávno není, jaká bývala, je to spíš k pláči. Přesto byste vyhozením přišli o nemalé peníze. Řešením je restaurátorství. A Ateliér Fiala nabízí ty nejlepší možné služby na trhu.

Na starožitný nábytek a opravy obrazů se zaměřuje hodně lidí, ale profesionály abyste mezi nimi pohledali. U Ateliéru Fiala ale máte jistotu, že se vám vaše investice do umění vrátí. Pracují tam samí zběhlí odborníci, kteří mají nejen léta praxe a ovládají špičkové postupy, ale mají i obsáhlé teoretické znalosti. Když jim dáte kupříkladu rozbitý obraz, usadí ho do nového rámu, ale ten bude vypadat jako ten původní, starý. Po pověšení se tak stane naprostou chloubou vašeho domova a vydrží tam další desítky let.

Starožitný nábytek

Restaurátoři z Ateliéru Fiala se nezaměřují jen na obrazy a prvotřídní opravování a zachraňování uměleckých děl. Druhou částí jejich práce je obnova poničeného starožitného nábytku. Ať už je to stůl, křeslo, skříň, komoda nebo sofa. A nejen, že zachrání dřevěné a jiné části, ale postarají se i o čalounické práce. Potrhaná pohovka tak brzy vypadá jako vystřižená z dob 20. let, ale můžete ji směle dál využívat s vědomím, že ji nemůžete nijak poškodit.

Prodej nábytku

Kromě toho, že si zde každý může nechat zrestaurovat svůj majetek, může ho prostřednictvím Ateliéru Fiala i prodat – a nebo si odtud koupit kousek, který ho na první pohled zaujme a nadchne. Samotné restaurátorství totiž nádherné skvosty nejen prodává, ale i zprostředkovává prodej starožitného nábytku. A zajišťuje samozřejmě i prodej obrazů. Každý, kdo tak touží po něčem starodávném, ale v perfektním stavu, může se tu porozhlédnout a najít umělecké dílo svého srdce.

Úchvatná galerie

Aby měli zájemci o koupi nebo prodej lepší představu, provozuje ateliér i vlastní galerii a má svůj výstavní sál. Tam najdete jak starožitné obrazy od starších malířů, tak třeba i moderní umění od těch mladších či současných. Z velké části se jedná o neprodejná díla, ale o to větší skvosty tam jsou. Ostatně, galerie je věnována Josefu Fialovi, pradědovi zakladatele této restaurátorské firmy, který jako restaurátor žil i myslel a svou práci miloval. I díky tomu pod jeho rukama, ale i pod rukama jeho dědiců, vznikly a vznikají skvosty, jaké jinde nevidíte. A jaké vám málokde jinde udělají a nabídnou.

Tags: