Ubytování v Olomouci

Olomouc vždycky patřila mezi nejdůležitější města na Moravě, dokonce dříve byla přímo jejím centrem. Dodnes má toto město co nabídnout, najdete zde spoustu pamětihodností, přírodních zajímavostí dokonce kulturních či sportovních akcí. Dalo by se říct, že Olomouc je městskou památkovou rezervací, která je svou rozlohou druhá největší po Praze. Z pamětihodností, které najdete přímo ve městě, stojí vidět například kapli svatého Jana Sarkandra, kapli Božího těla, kostel svatého Mořice, premonstrátský klášter Hradisko, Caesarova kašna, sloup Nejsvětější trojice nebo Edelmannův palác. Odpočinout a nabrat inspiraci si potom můžete v botanické zahradě a rozáriu, jež leží v Bezručových sadech. Velkou atrakcí je rovněž zoologická zahrada, která byla v Olomouci otevřena v roce 1956.

Příroda v okolí Olomouce

Pokud už máte ale historických památek dost a raději byste vyrazili do přírody, můžete se rozjet po široké síti cyklostezek, které z Olomouce vedou. I když památky lze stihnout za jeden den, okolní krásy Olomouce nikoliv, určitě si tedy rezervujte nějaké ubytování, kde si potom budete moci odpočinout.

Ubytování v Olomouci nabízí například Hanácký dvůr, hotel Flora, penzion U Jakuba, hotel Gól, hotel ibis či hotel Senimo. Ze všech těchto ubytování v Olomouci můžete vyrazit pěšky nebo na kole do okolí města Olomouc a podívat se na přírodní krásy, které se tu nacházejí. Nádherný výhled nabízí třeba hora Bradlo, která je vysoká přes 600 metrů a na které se nachází vyhlídka. Za přírodní památku platí také chráněná krajinná oblast Pomoraví, rozprostírající se na ploše 96 kilometrů čtverečných. Netradiční zážitky v okolí Olomouce, kde najdete pohodlné ubytování, nabízí i Javoříčské jeskyně nebo Mladečské jeskyně.

Ke krásné procházce zve dále i Špranek, což je národní přírodní rezervace, Terezské údolí, údolí řeky

Tags: