V jakých barvách si představujete ideální ložnici?

V ložnici se obvykle nedělají žádné experimenty, musí jít o útulné prostředí, kam se budeme rádi vracet, a ještě raději každý večer usínat. Takovému místu rozhodně nesvědčí přeplácanost barev, pro menší ložnici se určitě hodí světlejší barvy, které rozjasní a mírně opticky zvětší prostor. Tmavší odstíny se do ložnice nehodí vůbec, působí strohým dojmem, což je silně nežádoucí.

Zajímavá inspirace se vždycky hodí, co třeba trochu fialové?

Zkuste se inspirovat třeba u nás na nabytker.cz! Zjistíte, že vymalování ložnice už bude hračkou, pro vše je třeba mít důkladný barevný plán. Určitě se hodí jako doplňkové i trochu chladnější barvy, kromě fialové to může být i šedá nebo modrá. Obecně platí, že v ložnici by mělo být chladnější klima, asi o stupeň nebo dva méně než v dalších místnostech. Přetopená ložnice rovná se probdělá noc, to ví každý, kdo si nastavil domácí termostat poněkud nevhodně…

Pozor na extrémně syté barvy, mezi které patří oranžová nebo žlutá. Raději bude lepší volit barvy neutrálního charakteru, tedy béžovou, světle hnědou nebo klidně i klasickou bílou, kterou snadno zkombinujete právě s lila odstínem.
Moderní ložnice by měla vypadat jednoduše, doplňkovou barvu také nezapomeňte sladit s nábytkem (tedy nejen s postelí, ale samozřejmě i toaletním stolkem, případně menší skříní). Neuškodí ani motiv květin, obrazy vypadající jako rozkvetlá zahrada navodí příjemné myšlenky vždy předtím, než ulehnete a odejdete do říše snů.
Zvažte i další kritéria, mezi která patří i materiál, ze kterého je ložnicový nábytek vyroben a jeho vhodnost kombinace s určitou barvou. Svítí vám do ložnice slunce po celý den? Jaké barvy vlastně máte opravdu rádi, které jsou pro vás osobně přímo srdeční záležitostí?

Tags: