Zastaralá kuchyň se může proměnit k nepoznání

Investovali jste do staršího bytu, který je určen ke kompletní rekonstrukci? Chcete začít s rekonstrukcí kuchyně? Dnes je kuchyň nejen místem, kde budete připravovat lahodné pokrmy, ale je to jakási vaše vizitka. Současné trendy se ubírají zcela jiným směrem, než tomu bylo před patnácti lety. Moderní jsou nadčasové kuchyně podporující chuť k jídlu. V dnešním článku se podíváme, jak starou a nevýraznou kuchyň proměnit k nepoznání.

Prohlížíte-li si pravidelně katalogy předních světových výrobců kuchyní, určitě si všimnete, že modely kuchyní prochází neustále proměnami. Nejen, že je kladen důraz na pohodlnější obsluhu, ale zároveň je k dispozici nová paleta barev a barevných kombinací. I v letošním roce se předpokládá, že se trendy v kuchyních mírně změní.
 


 

 

Barvy, které podporují chuť k jídlu

Již dlouhá léta lidé vědí, že barvy se podílí na naší psychice a také dokážou stimulovat chuť k jídlu. A designéři se těmito poznatky inspirují. Do kuchyně doporučují hlavně světle krémové odstíny hnědé, hluboké tóny hnědé či světle růžovou barvu. Tyto barvy totiž zvyšují apetit k jídlu, protože jsou to nejčastější barvy jídel, hlavně masa. Do kuchyně se nedoporučuje fialová a modrá barva, protože připomínají zkaženost a nezdravost. Ostatní barvy jsou zařazeny do neutrální kategorie.
 

Dřevo, dřevo a dřevo

Designéři doporučují také zakomponovat do nové kuchyně více dřeva, ať už na pracovní desce či na dvířkách kuchyňské linky. Dřevo příjemně provoní celou místnost, je přirozené a jeho vzhled vás potěší i po několikaletém užívání, což se o jiných materiálech říct rozhodně nedá. Preferujete-li přirozenost, dřevo je jasnou volbou.
 

Jaký tvar kuchyně?

Při rekonstrukci se budete rozhodovat, zda bude kuchyně ve tvaru písmene L či U. Doporučuje se, aby byla kuchyň ve tvaru písmene U. Jestliže vám to prostory v kuchyni dovolují, zvolte kuchyň ve tvaru písmene U namísto kuchyňské podélné linky.

Tags:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>